Viva Sounds

Datum: Torsdag 26 november
Tid: 19:00 – 23:00
Pris: Från 295 kr
Göteborgs egna vinterfestival Viva Sounds med massor av ny musik på mängder av scener runt om i Göteborg. Med ett festivalarmband får du tillgång till mängder av konserter och musikupplevelser. Ta med dina vänner och framtida vänner och börja röra er mellan scenerna – och fira livemusiken tillsammans. Smiles, shows and sticky floors!
Datum: 26-28 nov

Tillgänglighet

Kulturhuset Oceanen är en Q-märkt, kulturhistorisk byggnad vilket är en utmaning när det kommer till tillgänglighet. Vi gör vårt bästa för att så många som möjligt ska kunna besöka oss. Vid besök med rörelsehjälpmedel är ingången via entrén till scenen bäst anpassad. Denna nås genom Gathenhielmska trädgården. Ingången är låst, därför ber vi er att höra av er en dag innan ert besök och senast fredag 16:00 om ni ska besöka oss över helgen. Rullstolsanpassad toalett finns i scenlokalen. Personliga assistenter behöver inte köpa egen biljett men kontakta oss på förhand så att vi kan generera en biljett till personen.

Obs! Blinkande ljus kan förekomma under konserter och event. Vid frågor gällande tillgänglighet kontakta Mia Herman, mia@oceanen.com.